×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Sudanlı Genç Edebiyatçılar ile "Yazarlık Atölyesi"

Yazıcı-dostu sürüm

Hartum Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, edebiyat, sanat ve kültür faaliyetleri kapsamında Sudanlı genç edebiyatçılara yönelik ‘Yazarlık Atölyesi’ düzenledi.

Günümüzde az çabayla çok netice almak istenildiği ve yapılan işin aslında standartların çok altında kaldığı bir ortamda genç şair ve yazarlara, ortaya koyacakları edebi ürünlerin teknik açıdan nasıl olması gerektiği anlatılan atölye çalışmasına, sosyal medyadaki ilana ilk anda başvuran 20 Sudanlı öğrenci iştirak etti. 

27 Eylül Pazartesi günü sabah 10:00’da başlayan program akşam 17:00’de sona erdi. TV ve radyolarda edebi içerikli programlar hazırlayıp sunan ve edebiyat atölyelerine eğitimci olarak katılan yazar Ahmed Ebu Hazım bu etkinliğin yöneticiliğini üstlendi. 

Faaliyetin ilk halkası olarak düşünülen bu oturumda, Ebu Hazım tarafından kısa hikâye teknikleri hakkında verilen teorik bilginin akabinde katılımcılar, sınıfta öğrendiklerini aynı anda tatbik ettiler. 

Program bitiminde katılımcılara sertifika ve teşekkür belgesi verilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı.