×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Sudanlı Yazarlarla "Türk Kahvesi Sohbetleri -2" Gerçekleşti

Yazıcı-dostu sürüm

Hartum Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, 07 Ağustos 2021 tarihinde Sudanlı edebiyatçı ve yazarları, merkezin kültürel sohbetler için kullandığı şark odasında bir araya getirdi. “Türk Kahvesi Sohbetleri” adı altında düzenlenen oturumların ikincisi olan etkinliğe genç şair ve yazarların yanında bu alanda tecrübeli isimler de iştirak etti. 

Oturumda yazarların, merkez hakkındaki düşünceleri, önerileri, birlikte yapılabilecek aktiviteler ve genç yazarlar için düzenlenebilecek atölye çalışmaları hakkında konuşuldu.

Hartum Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Faruk Esen, misafirleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmada Sudanlı yazarlarla bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Yazarlar Birliğiyle ortak fuarlar, sergiler, imza günleri tertip edilebileceğini, Arapça ve Türkçe bir dergi çıkarılabileceğini, şiir, kısa hikâye gibi edebiyat yarışmaları düzenlenebileceğini ve Sudanlı yazarlara Türkçe tercüme desteği verilebileceğini söyledi. 

Program katılımcılara Türk kahvesi ve lokumu ikram edilmesiyle son buldu.